20.11.2010

Yarım Ekmek Arasında Asosyal Demokrasi

Zamanın  kıvrandığı bir hikaye var sanmayın.Kıvranan benim, ama sancı sebebim, reglden başka bir şey değil.Benim yörüngemde zaman hala bareli akorları basmaya çabalıyor,hala olmak istediğim şey değilim .Ve olamayacağım herşeyin peşinden bir hiç olmak uğruna koşturuyorum.Yaşıyorum eylem olarak ama pek te istediğim bir labirentte beklemiyor çözmek istediğim bulmaca.


size nasıl olduğunu ,kafamdaki kelimeleri yakalayıp ipe mandalla dizebildikten sonra  göstericem..işte o yüzden geceden sabahı peydahladığım  kahvaltımı yapacağım.o6:11saatindeyiz
6dk sonra iki dilim kızarmış ekmek ve biraz rus salatasının ardınan;evet şimdi başlayabiliriz sanırım.

Küçük minnacık bir HEPİMİZ vardı minnacıktı çünkü yaşamı tanımıyordu.kocaman bulduğu dünyayı haritalardan ders kitaplarından ve avuca vurulan cetvel darbelerinden öğrenmeye başladı.

Öğrenilenler
1453İstanbul'un fethi,23nisan şiirleri,malazgirt meydan muharebesi,pamukta nohut veya fasulyenin çimlenmesi,Mustafa Kemal'in ve tanrının iyi şeyler olduklarıydı.

sınıflar ezber edilen cümlelerle, kopya altyapılı sınavlarla geçildi .kırmızı kurdeleler bir bir yerini aldı hayatımızda.Sonra dinler,felsefeler,açlar açıklar,mafyalar,tinerciler,uyuşturucu maddeler,psikozlar enjekte oldu yavaş yavaş aortumuza.Meğerse  çocukluğumuzda gerçekleri  geçirmeyen bir barikat kurmuşlar çevremize.Herşey yarım ekmek arası yutturuluyordu HEPİMİZE.Mesela ya mayoz ya mitoz sevişiyorduk.Yuvarlak şekillerin dna sarmallarını tanıyordu erkekler bir kadına baktıklarında.İşte ya ekmek arasında ya da  ızgara edilip altın bir tabakta servis ediliyordu biraz daha şanslıysak.Ama iki yolla da hazımsızlık yaptı.üniversite virajını alırken gözümüz ,aklımız açıldı. iş hayatına girdiğimizde kapanmak üzere...
İŞTE TAMDA BURADA takılıp kalıyor hikayem. Her bozuk düzene üniversiteli yıllarda tü kaka edip,özel sektöre kucak dansı yapmak katatoni salgılatıyor bana.Orospu olmaktan bin bir kötü terane .O yüzden asosyal demokrasiye destek veriyor partimi kurmuyorum.Çünkü sosyal demokrasiler çoğunluğun özgür olduğu azınlığın bugün cuma enseyi kapa 'kadar acizlikle çoğunluk gibi yaşamaya sürüklenmesidir.Genelleme insanlar ,Genelleme sex,Genelleme akıllara, benim istediğim labirentin raconu hela diye hitap eder.Ne feyz ama hiçÇ.

Parça parça dağıldık şimdi.tebeşir rengindeyiz.borçlardan kafeslerimiz ruhumuza kıymık batırmış sevmediğimiz bir çok şeyle yaşamak eylemindeyiz.Kocaman 'akıllı köleler'tiyatro oyunun castıyız.ve malesef GENELLEME olarak biz hepimiziz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder